Kos vodio Izviđač do pobjede nad tvrdim Gradačcem

Rukometaši Izviđača savladali su ekipu Gradačca rezultatom 36:32 (18:18) u okviru 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Rukometaši Gradačca bili su tokom cijelog meča kompetetivni i sve do 52. minute gledali smo smjenjivanje vođstva i pravu “rezultatsku klackalicu”.

Tokom prvog poluvremena vrijedi istaknuti da je Luka Karanović bio nezaustavljiv i postigao je čak sedam pogodaka u prvih 30 minuta (18:18). U nastavku gledali smo jednu jako dobru utakmicu, a prednost se smjenjivala sve do posljednjih desetak minuta, kada je koncentracija gostiju malo opala.

To su objeručke prihvatili izabranici Tonija Čoline koji su na krilima Miloša Kosa, ali i raspoloženog Harisa Suljevića na golu došli do vrijedne pobjede (36:32). Na kraju meča spektakularan pogodak iz okreta postigao je Milan Vukšić, a taj gol pogledajte OVDJE.

Na kraju najefikasniji bili su Kos i Karanović sa po osam golova, dok je Suljević imao 14 odbrana.

Narednu utakmicu Izviđač će igrati protiv Sloge u Doboju, a Gradačac će dočekati Bosnu iz Visokog.