Nemanja Protić trojkom odveo Zlatibor u polufinale Druge ABA lige

Košarkaši Zlatibora su u četvrtfinalu Druge ABA lige savladali ekipu Heliosa rezultatom 84:82 i tako su se plasirali u polufinale ovog takmičenja.

Oni će se u polufinalu drugog po redu regionalnog takmičenja sastati sa banjalučkim Borcem, koji je ranije u toku dana savladao zemunsku Mladost u, isto tako, triler završnici.

Nešto bolje su meč otvorili košarkaši Zlatibora, ali su se u nastavku prvog kvartala igrači Heliosa povratili, a na prvu pauzu je tim iz Čajetine otišao sa viškom od jednog poena (18:17).

U nastavku je uslijedila gotovo u potpunosti izjednačena utakmice. Igralo se poen za poen, a u tom tempu su obje ekipe nastavile do samog kraja utakmice.

Na 40-ak sekundi do kraja je Dimitrije Nikolić pogodio trojku za vođstvo Zlatibora 81:79. U narednom napadu je sa druge strane istom mjerom uzvratio i Tadej Ferme, a onda je na dvije sekunde do kraja uslijedila magija i tada je Nemanja Protić pogodio trojku za, ispostaviće se, pobjedu Zlatibora, pošto je Blaž Mahkovic u posljednjoj sekundi bio neprecizan za Helios.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Dimitrije Nikolić sa 22 poena, sjajni Nemanja Protić je dodao 17, a Dušan Kutlešić 13 poena. Sa druge strane se istakao Blaž Mahković sa 18 poena, Venkateša Džojs je dodao 15, a Tadej Ferme i Leon Šantelj po 12 poena.