Bosna Meridianbet preokretom na kraju protiv Mladosti osigurala plasman u polufinale

Košarkaši Bosne Meridianbet savladali su ekipu Mladosti sa  u desetom kolu Lige 6 Bosne i Hercegovine i tako su osigurali plasman u polufinale prvenstva.

Domaćin je fenomenalno otvorio meč i poveo sa 13:4, no veoma brzo Dejan Ćup je približio goste na 19:18. Tada se igralo koš za koš i nakon prvih deset minuta bilo je 27:27.

Onda je Bogdan Mikavica poentirao za vođstvo Mladosti od 35:32, pa kasnije i za 43:36. Jure Zubac je primakao Bosnu Meridianbet na 46:43 i na poluvremenu je bilo 54:47 za goste.

Ekipa iz Sarajeva je kratko povela sa 55:54, no uslijedila je serija gostiju za 60:55. Izjednačili su domaćini na 62:62, a u posljednju četvrtinu se ušlo vođstvom Mladosti od 67:66.

Poenima Orhana Špaga Mladost je otišla na 73:69, pa je domaćin izjednačio na 79:79, te je zatim i poveo sa 84:81 poenima Vojina Ilića. Sve dileme oko pobjednika riješio je Muhamed Pašalić trojkom za 89:84, a na kraju je završilo sa 91:86.

Bosna Meridianbet će navjerovatnije završiti na trećem mjestu na tabeli, što znači da će igrati u polufinalu protiv banjalučkog Borca.

BOSNA MERIDIANBET – MLADOST 91:86 (27:27, 20:27, 19:13, 25:19)

• Bosna Meridianbet: Jovanović 1, Ilić 21, Božović 4, Šalić 3, Ćurevac 15, Pašalić 7, Karuters, Zubac 24, Hadžifejzović 16
  • Mladost: Aleksić 17, Špago 23, Popović 14, Sivonjić, Ćup 12, Milanović 9, Mikavica 11