Veležu pripala goleada protiv Sloge

Fudbaleri Veleža savladali su u prijateljskom meču u Travniku ekipu Sloge iz Doboja sa 3:2.

Na samom startu meča igrači Veleža su imali dvije dobre prilike, a prvu je propustio Nemanja Anđušić u desetom minutu, da bi pet minuta kasnije golman Sloge odbranio šut Đorđu Panteliću.

Sloga je prvi put zaprijetila u 32. minutu šutem sa distance, a onda je samo dva minuta kasnije na asistenciju Armana Džankovića Nermin Haskić dao gol za 1:0. Pokušavali su igrači iz Doboja da izjednače, ali do kraja poluvremena nisu mogli ozbiljnije da ugroze gol rivala.

FK Sloga

U nastavku su treneri izvršili veliki broj izmjena, a onda su se igrači raspucali. Prvo je Obrad Starčević u 67. minutu iz voleja postigao predivan gol za 1:1.

Nije dugo trebalo Veležu da odgovori pošto je samo dva minuta kasnije Dženan Zajmović zatresao mrežu Sloge za vođstvo od 2:1. U 75. minutu Dino Hasanović je proigrao Eda Vehabovića, a ovaj se upisao u strijelce za 3:1.

Ipak tim iz Doboja se nije predavao i u 79. minutu Starčević je dodao do Uglješe Stevanovića i ovaj je smanjio na 3:2. Do kraja meča Ostoja Šaula je dobio crveni karton, tako je tim iz Doboja završio meč sa igračem  manje, a utakmica je završila rezultatom 3:2.