Real zagospodario Madridom

Fudbaleri Real Madrida slavili su na “Metropolitnu” u gradskom derbiju protiv Atletiko Madrida rezultatom 2:1.

Time je “kraljevski” tim ponovo zagospodario španskom Primerom i trenutno su sa na maksimalnom učinku od šest pobjeda i 18 bodova, dva više u odnosu na Barselonu. Atletiko Madrid je, s druge strane, sedmoplasirana ekipa sa 10 osvojenih bodova.

Izabranici Dijega Simeonea su nešto bolje otvorili susret, a prvu ozbiljniju šansu imali su preko Filipea, koji je u 6. minutu nakon centaršuta šutirao glavom malo iznad prečke.

U nastavku je Real prijetio, a sve se isplatilo u 18. minutu, kada je Orelijan Čuameni odlično uposlio Rodriga, a ovaj iz prve zakucao loptu u lijevu stranu gola Atletika.

Uslijedila je nešto mirnija igra, a onda je u 36. minutu Vinisijus Žunior najavio vođstvo Real Madrida. Nakon odličnog utrčavanja u šesnaesterac i šutirao u donji lijevi ugao. Jan Oblak je odlično reagovao i odbio loptu od stativu, ali je sve to još bolje ispratio Federiko Valverde i donio vođstvo “kraljevima”.

Igrao se 83. minut kada je Atletiko Madrid smanjio prednost golom Marija Hermosa nakon što je odličan prekid izveo Antoan Grizman, pa su domaći do kraja meča pokušavali da dođu do boda.

Utakmicu je obilježila i dosta gruba igra na obje strane (30 prekršaja), a domaći tim je u finišu ostao i sa igračem manje. Drugi žuti karton je dobio upravo strijelac jedinog pogotka za Atletiko, Hermoso, a do promjene n semaforu ipak nije došlo.