Napoli rastužio San Siro

Fudbaleri Napolija savladali su u sedmom kolu italijanske Serije A u gostima ekipu Milana sa 2:1.

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo golova, u nastavku su uslijedila velika uzbuđenja. U 56. minutu je nakon gledanja VAR-a dosuđen penal za Napolitance koji je prizemnim udarcem po sredini u gol pretvorio Mateo Politano.

Nakon brzog prodora Tea Ernandeza po lijevoj strani u 69. minutu susreta lopta je na nekih sedam metara došla do Olivijea Žirua koji takve situacije rijetko kada propušta.

Ipak, pravi šok na “San Siru” uslijedio je u 78. minutu kada je loptu u kazneni prostor lijepo zavrnuo Portugalac Mario Rui, dobro skočio Đovani Simeone i matirao nemoćnog Majka Manjana.

U narednom kolu Napoliju slijedi domaći meč protiv Torina, dok Milan očekuje gostovanje uvijek neugodnom Empoliju.