Debi bez greške za Tahirovića

Benjamin Tahirović je juče odigrao svoju prvu utakmicu u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Kada je Benjamin Tahirović saopštio da je odlučio zaigrati Bosnu i Hercegovinu, znalo se da su “Zmajevi” dobili vrijedan zalog za budućnost, ali fudbaler Rome je sinoć pokazao da može da bude i instant pojačanje.

Bosna i Hercegovina je na najbolji mogući način otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo pobjedom protiv Islanda u Zenici sa 3:0. Od prve minute na terenu se našao Tahirović.

Mladi fudbaler je na terenu proveo 82 minute, a za to vrijeme bio perfektan. Zaustavljao je napade protivnika, organizovao i ubrzavao protok lopte kada je ona u posjedu “Zmajeva”. Bio je sve ono što je nedostajalo Bosni i Hercegovini. Za to vrijeme na terenu, uz minimalno komplikovanje, Tahirović je loptu dodirnuo 42 puta, iz čega je proizašlo 33 tačna dodavanja, od isto toliko pokušaja. Bez greške. Uspješna je bila i jedna duga lopta, koju je poslao fudbaler rimskog kluba.

Na zemlji, Tahirović je dobio tri od četiri duela u kojima se našao, dok je u zraku ponovo bio stopostotan (2/2).