Musa najefikasniji u pobjedi Reala nad Crvenom zvezdom

Real Madrid je u okviru 4. kola Evrolige na svom parketu savladao Crvenu zvezdu sa 72:56.

Kraljevski klub je sada na polovičnom učinku nakon četiri odigrana susreta, dok Beograđani još uvijek nisu osjetili slast pobjede.

Domaćini su odlično odigrali prvu četvrtinu, u kojoj su u potpunosti zaustavili Zvezdu. Vensan Poarije je nakon sedam minuta doveo svoj tim do prve dvocifrene prednosti (18:7), a ona je potom dodatno porasla i na prvu pauzu se otišlo sa 25:10.

Džon Holand je svojom energijom i poenima donekle održao crveno-bijele u životu na početku drugog perioda, a gosti su potom nastavili postepeno smanjivati vođstvo Reala.

Luka Vildoza je sa dvije uzastopne trojke smanjio na 35:28, a nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 39:30 za španskog predstavnika.

Nakon poena Luke Mitrovića, Bena Bentila, Vildoze i Ognjena Dobrića, Crvena zvezda je prišla na samo -3 (42:39) u prvoj polovini trećeg kvartala.

Ipak, gosti su potom ušli period praznog hoda, što su Madriđani iskoristili i u finalnih deset minuta su otišli sa dvocifrenom prednošću (54:44).

Gosti su i u posljednjoj četvrtini imali nekoliko prilika da uhvate potpuni priključak, no nisu to uspjeli iskoristiti, pa je Real priveo meč kraju i konačan rezultat je glasio 72:56 u njihovu korist.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Džanan Musa sa 13, dok se na drugoj strani istakao Bentil sa 17 postignutih poena. U narednom kolu, Real će igrati na svom parketu protiv Virtusa, a Crvena zvezda će dočekati Bajern u Beogradu.