Slavija trijumfovala u Donjem Vakufu: Ni 40 poena Šertovića nije pomoglo Promu

Košarkaši Slavije su u 20. kolu Lige Bosne i Hercegovine u gostima savladali ekipu Proma rezultatom 91:87.

Slavija je sada na polovičnom učinku od 10 pobjeda i isto toliko poraza te se nalaze na šestom mjestu, dok će se Promo boriti za opstanak u ligi s obzirom da imaju 15 poraza uz pet trijumfa i nalaze se na 10. poziciji.

Slavija je nestvarno otvorila ovaj susret kada su poenima Henrija Tenkslija poveli sa 15:3, a jedine poene za domaći Promo postigao je Eman Šertović, koji u nastavku zajedno sa Alonzom Kempbelom smanjuje na -8 (15:7). Ipak, u nastavku Slavija preko Filipa Njegovanovića dolazi do +15 (24:9) i to vođstvo uspijevaju da sačuvaju do kraja prve četvrtine (229:15).

Gosti su zadržali prednost većim dijelom druge četvrtine, ali je Promo u samom finišu preko Kempbela i Šertovića napravio mini seriju i i stigao na -7 (41:34), a istom razlikom završeno je i prvo poluvrijeme (43:36).

slavija promo
Printscreen

Ipak, gosti iz Istočnog Sarajeva preko Aleksandra Ilića i Antonija Formena dolaze do novog dvocifrenog vođstva sredinom treće četvrtine (56:45), da bi Promo u narednih pet minuta u potpunosti istopio razliku gostiju i pred posljednjih 10 minuta stigao na samo dva poena zaostatka (63:61).

Djelovalo je da ćemo gledati vrlo zanimljivu završnicu susreta, što se i desilo. Na 14 sekundi do kraja Srđan Jovanović pogađa dva slobodna za Slaviju, a isto radi i Šertović sa druge strane za -1 (87:86). U nastavku je uslijedilo nekoliko grešaka domaćina, a sa druge strane Ilić pogađa četiri uzastopna sloboda bacanja i time definitivno rješava pitanje pobjednika.

Ilić je bio najefikasniji kod Slavije sa 23 poena, a istakao se i Tenksli sa 14 poena. S druge strane Promu nije pomogla ni nevjerovatna partija Šertovića koji je ubacio čak 40 poena, a sjajan je bio i Kempbel sa 19 poena i 10 skokova.