Penal na obje strane i podjela bodova na Gradskom stadionu u Banjaluci

Fudbaleri Borca i Širokog odigrali su neriješeno 1:1 u okviru 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmicu su bolje otvorili fudbaleri Borca koji su imali inicijativu u uvodnim minutama ovog meča. Do 20. minute Dario Miškić je morao intervenisati u par navrata i tako sačuvati mrežu svog tima.

U 35. minuti šok za izabranike Tomislava Ivkovića. Mols je oborio gostujućeg igrača u pesnaestercu Borca, a Aleksandar Njegomirović pokazao je na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Bože Vukoja koji je postigao gol i tako donio prednost Širokom na ovom duelu.

Prije kraja prvog dijela mogla je prednost Širokog biti uvjerljivija, jer je Lukić za malo pogodio vlastitu mrežu. Na odmor se otišlo pri vođstvu gostiju 1:0.

Borac

U nastavku igralo se samo dva minuta, a onda je nakon pada Dine Ćorića Njegomirović dosudio penal za Borac. Dejan Meleg je namjestio loptu i pogodio za poravnanje na meču 1:1. Gosti su se žalili na ovu odluku glavnog sudije, a epilog je bio žuti karton za Ivana Ikića i Marijana Čavara.

Igrala se 68. minuta kada je Široki imao kontru tri na jedan, međutim napadaći Širokog spetljali su se i na kraju upropastili izglednu šansu za novo vođstvo. Do kraja meča inicijativa bila je na strani fudbalera Borca koji su pokušavali doći do sva tri boda, a najbliži tome bio je Panajotis Moraitis, ali je golman Miškić bio na visini zadatka.

Utakmica je na kraju završila 1:1.

Naredni meč Borac će igrati na “Tušnju” protiv Slobode, dok će Široki Brijeg dočekati ekipu Sarajeva u derbiju 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.