(VIDEO) Kazemiro fantastičnim pogotkom donio slavlje Brazilu protiv Švajcarske

Reprezentacija Brazila slavila je protiv Švajcarske sa 1:0 u drugom kolu grupne faze Svjetskog prvestva u Kataru.

Duel između Brazila i Švajcarske je od starta bio u znaku dominacije Brazilaca u vidu posjeda lopte, ali im prosto njihovi protivnici nisu dopuštali da stvore neku ozbiljniju priliku.

Uprkos odličnom defanzivnom bloku Švajcaraca, Brazil je u 27. minutu po prvi put pronašao rupu u njihovoj odbrani kada je Rafinja sa desne strane genijalno zavrnuo loptu, ali na drugoj strani sa nekih 5-6 metara Vinisijus Žunior nije uspio da savlada Jana Somera.

Brazil je do kraja poluvremena pritiskao, pokušao udarcima sa distance, ali gola nije bilo te se na odmor otišlo sa rezultatom od 0:0.

Brazil

Nastavio je Brazil sa kontrolom i u drugom dijelu utakmice. Njihovi napadi su se konačno isplatili u 64. minutu kada je Švajcarska izgubila loptu na sredini terena, a Kazemiro je odlično reagovao i sjajno uposlio Vinisijusa Žuniora.

Mladi napadač se odlično snašao i poslao loptu u mrežu Švajcaraca. Međutim, uslijedila je provjera VAR tehnologijom, te se ispostavilo da je Vinisijus prethodno bio u nedozvoljenoj poziciji i gol je poništen.

Švajcarska se branila i u nastavku, ali je konačno poklekla u 83. minutu susreta. Nakon jednog, činilo se, bezazlenog napada za Brazilce, lopta je došla do Kazemira koji je na asistenciju Nejmara iz prve raspalio po golu i postigao strašan pogodak za vođstvo “Karioka“.

Brazil je samo tri minuta kasnije mogao i do drugog pogotka, kada je Rodrigo opasno zaprijetio Someru sa nekih 7-8 metara iskosa, ali je iskusni čuvar mreže uspio da ukroti njegov šut i pošalje loptu preko gola.

Švajcarska u nastavku nikako nije uspijevala da priđe golu protivnika, a slično kao i sa Srbijom, niti oni nisu uspjeli da upute ni jedan šut u okvir gola Brazilaca. Čak je Brazil u sudijskoj nadoknadi mogao do još jednog pogotka, ali je još jedan šut Rodriga blokirala odbrana Švajcarske.

Do kraja meča nije bilo promjene na semaforu, pa je Brazil tako ovjerio prolazak u nokaut fazu. Švajcarska će, s druge strane, u posljednjem kolu sa Srbijom odigrati ključni meč za prolaz u narednu fazu. Njima je na tom meču potreban samo bod, dok je za Srbiju jedina opcija pobjeda.