Za treći uzastopni trijumf: Široki u triler završnici savladao Slobodu

Košarkaši Širokog su u okviru trećeg kola Lige 6 na svom parketu savladali ekipu Solobode rezultatom 81:78. Najefikasniji kod pobjednika bio je Luka Božić sa 17 poena, dok se kod Tuzlaka istakao Ibrahim Durmo sa 20.

Široki je ostao na perfektnom skoru od tri pobjede iz isto toliko utakmica u Ligi 6, dok je Slobodi ovo bio drugi poraz, a upisali su i jedan trijumf.

Domaći tim je tokom prvog poluvremena uglavnom kontrolisao tok meča. Sloboda se vratila u drugom poluvremenu, ušlo se u triler završnicu u kojoj je ipak Široki ostao skoncentrisaniji i na kraju slavio.

ksbih

Gosti iz Tuzle su dosta bolje otvorili ovaj susret. Već nakon minut i po su poveli sa 10:3 nakon što su po jednu trojku ubacili Danijel Vujasinović i Ibrahim Durmo, dok su Haris Delalić i Draško Albijanić pogađali za dva poena. Trojku sa druge strane je ubacio Ive Ivanov, a nakon serije Slobode uslijedila su i dva vezana poena Donteja Karadersa, pa je Široki prišao na -3 (10:7).

Durmo je istom mjerom odgovorio sa druge strane, a onda je uslijedio mini-šou Ive Ćavara koji je povezao osam uzastopnih poena i donio Širokom prvo vođstvo na ovom meču (15:14). Na sve to su uslijedili još poeni i kapitena Josipa Bilinovca, te trojka Ivana Kučana, pa je domaći tim na prvu pauzu otišao sa viškom od sedam poena (21:14).

Sloboda se vratila u meč početkom druge četvrtine poenima Delalića, ali je pri rezultatu 23:20 uslijedila serija od 8:0 domaćeg tima koji je nakon sedam minuta igre u drugom kvartalu otišao na dvocifrenu prednost (31:20). Đorđe Lelić i Adi Alikadić uzvraćaju s druge strane, ali Široki nije dopustio da gosti u potpunosti istope prednost, pa su na veliku pauzu otišli sa vođstvom od 40:31.

Sirokii 1

Mate Vucić je na početku drugog poluvremena ponovo vratio Širokom dvocifrenu prednost (42:31), ali onda u nastavku sjajno odgovaraju i gosti preko Lelića i Durme, te dolaze na svega pet poena zaostatka (46:41). Poenima Vucića i Luke Božića Široki ponovo ide na +10 (51:41), ali onda slijedi serija od 14:1 gostujućeg tima koji u finišu trećeg kvartala prelazi u vođstvo (55:52).

Do kraja trećeg kvartala je uslijedila egal igra, a Sloboda u posljednjih deset minuta ulazi sa minimalnom prednošću (57:56). Sloboda je nastavila sa odličnom igrom i u posljednjem kvartalu, pa su nakon minut i po trojkom Lelića otišli na +6 (65:59).

U nastavku su kod domaćih ”zapeli” Mateo Čolak i Luka Božić, a sredinom posljednje četvrtine su oni poenima Bilinovca i Vucića ponovo prešli u vođstvo (72:70). Ušlo se u vrlo neizvjesnu završnicu, gdje se igrao poen za poen. Luka Božić je pri vođstvu od 79:78 postigao, ispostaviće se, ključne poene za svoj tim, a Sloboda do kraja nije uspjela da odgovori, pa je Široki slavio sa 81:78.